در واقع آبکاری به منظور پوشش مناسب سطح قطعات فلزی و یا غیر فلزی (اجسام رسانا، نیمه رسانا و نارسانا) با لایه هایی از فلز یا غیر فلز برای ایجاد پوششی زیبا و کاربردهای تزیینی طی فرآیندهای مخصوص می باشد. شرکت امین پویای  عدالت با بالاترین کیفیت آبکاری خلاء را با آخرین تجهیزات و افراد متخصصین این صنعت انجام می دهد.

همانطور که گفته شد آبکاری خلاء معمولا برای پوشش دهی پلاستیک می باشد در این روش پوشش هایی با ضخامت یک نانومتر تا یک میکرون قابل انجام می باشد. در این روش پوشش دهی به لحاظ نازکی نسبت به روش های آبکاری قطعه به روش الکتروپلیتینگ یا استفاده از لاکهای شیمیایی بسیار مناسب بوده و برای دستیابی به یک سطح با کیفیت بالا و محافظت شده ضروری می باشد

فواید پوشش دهی  و ویژگی های روش آبکاری خلاء:

1-   عدم تغییر خصوصیات پلیمر به دلیل قرار نگرفتن در تماس مستقیم با مواد

2-   روش آیکاری خلاء بر روی اکثر پلاستیک ها بر خلاف روش الکتروپلیتینگ امکان پذیر است در حالی که در روش الکتروپلیتینگ احتاج به محلولهای زبرسازی گران قیمت نیاز برای برخی پلاستسک ها می باشد.

3-  قیمت تمام شده در روش آبکاری خلاء برای پوشش هایی با زخامت زیر یک میکرون که با لاک محافظت شد باشد کمتر از روشالکتروپلیتینگ است.

4-  در روش آبکاری خلاء معمولا آماده سازی با قطعه با روش های لاک و رزینهای شیمیایی بعد از پوشش دهی احتیاج است.

5-  از ویژگی مهم این روش عدم ایجاد پسماند آلوده کننده محیط زیست است که نیاز به تجهیزات تصفیه پساب نیاز ندارد.

در این روش تنها در مرحله لاک زنی و در صورت استفاده از روش اسپری کردن لاک و رزین بخارات و حلالهای تبخیر شده ضمن کار به وسیله هواکش به خارج از محیط کارگاه منتقل شده و در ارتفاع مناسب رها شوند.

6-  مواد اولیه در روش آبکاری خلاء باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند  زیرا بیشتر تجهیزات آبکاری خارجی بوده و باعث ارزبری می شود. به عنوان مثال فلز باید خلوص بالایی داشته باشد.

7-  عدم وجود گردو غبار  در محیط آبکاری خلاء

 

 

بهشت کیمیا

 مجموعه تولیدی بازرگانی بهشت کیمیا تخصصی ترین مرجع عطر و ادکلن و تولیدات ارایشی و بهداشتی در ایران

آدرس: ایران - تهران - فاطمی - ساختمان کاج-بهشت کیمیا
ایمیل: behesht.kimia@yahoo.com
تلفن: 88970416-88957281

فکس:89777735

سامانه پیامکی : 100072